MÖBLER / Bord / Salongsbord 8001153

nr 800 1153

Salongsbord

valnöt, nyrokoko, längd: 100, djup: 64, höjd: 61, fanérskador

Utrop:

800 kr

Såld:

1.400 kr

måndag 7 januari 2013
kl 17:54:10

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.